رنگ ها جزو مهم ترین، برجسته ترین و تاثیرگذارترین قسمت های یک وب سایت می باشد. اگر رنگ های انتخاب شده برای رابط کاربری طراحی شده، مناسب نباشند، نتیجه می تواند حتی شکست و افت کاربران سایت شود. چرا که مخاطب ارتباط مورد نظر را با طرح برقرار نکرده و به صورت ناخودآگاه وبسایت را ترک خواهد کرد.
در این مطلب، به بررسی برخی از رنگ ها و معنی آن ها در طراحی یک وب سایت حرفه ای خواهیم پرداخت.

 

رنگ قرمز: احساس هیجان ، اشتیاق، انرژی و عشق
رنگ قرمز نشانگر احساس هیجان و انرژی است همچنین باعث افزایش ضربان قلب و سرعت تنفس میشود  ، اتومبیل های قرمز برای دزد ها جذاب تر است و جال است بدانید که مردم روسیه نسبت به رنگ قرمز احساس بدی دارند زیرا نماد کمونیست می باشد و استفاده از آن ممکن است در این کشور باعث بی اعتمادی به شما شود.

 

رنگ آبی : اعتماد ، صداقت ، آرامش ، قدرت ، هوش
رنک آسمان ها و زمین از محبوب ترین رنگ هاست و مخالف رنگ قرمز است همجنین نشانه صلح و آرامش است و باعث می شود تا بدن مواد شیمیایی آرامش دهنده تولید کند و در اتاق استراحت و خواب به کار می رود. مشاوران برای انجام مصاحبه استفاده از لباس آبی را پیشنهاد می کنند زیرا نشانه وفاداری است همچنین افراد در تاق های آبی کارایی بیشتری دارند و مطالعات نشان می دهد که وزنه برداران در سالن های آبی وزنه های سنگین تری را تحمل میکنند.


رنگ سبز : امید ، رشد ، تازگی ، تعادل ، اطمینان
رنگ سبز نماد طبیعت و در تزئین محبوب ترین رنگ می باشد. این رنگ ساده ترین رنگ برای چشم است و می تواند بینایی را بهبود ببخشد . سبز رنگ آرامش بخش و باعث طراوت است ، افراد برای اجرای زنده برنامه های تلویزیونی در اتاق های سبز رنگ منتظر می مانند . سبز تیره مردانه نماد محافظه کاری و دلالت بر ثروت است.


رنگ زرد : شادی ، اشتیاق ، دوستی ، خوش بینی ، اعتماد
زرد رنگ شادی است . در حالی که رنگ خوشبینانه است اغلب مردم احساس خوبی در اتاق های زرد ندارند و بچه ها در اتاق های زرد بیشتر گریه می کنند همچنین سخت ترین رنگ برای چشم است و باعث افزایش سرعت سوخت و ساز بدن می شود.


رنگ بنفش : خلاقیت ، معنویت ، شخصیت ، کیفیت ، سلطنت
رنگ بنفش نمایانگر ثروت ، پیجیدگی و سلطنت است . همچنین رمانتیک و زنانه می باشد و به دلیل آن که در طبیعت بسیار کمیاب است به عنوان رنگ مصنوعی شناخته می شود.

 

در این مطلب، به بررسی علم رنگ ها در طراحی وب سایت حرفه ای پرداختیم و دانستیم که چه رنگی را معمولا در کجا استفاده کنیم. البته این علم به همین چند پاراگراف محدود نمی شود و طیف گسترده ای از موارد را در بر می گیرد. ما نیز در گروه طراحی وبسایت دارچین با به کارگیری این نکات، بهترین تجربه را در اختیار مخاطبان مشتریان خود قرار می دهیم.
امیدواریم این مطلب برای شما کاربردی بوده باشد.