امروزه با گسترش دسترسی طراحان به اینترنت، آن ها دیگر به خود این زحمت را نمی دهند تا ابزارهای لازم طراحی (همچون آیکون ها، گردینت ها و غیره) را در کامپیوتر شخصی خود ذخیره کنند. هرگاه که اراده کنند ابزارهایی در اینترنت وجود دارد که تنوع آن ها میلیون ها بار بیشتر از فایل های ذخیره شده یک طراح است.
در این مطلب و مطالب ادامه آن، قصد داریم تا مفیدترین و کاربردی ترین وبسایت های مرجعی که در بالا ذکر شد را به شما معرفی نماییم.

1-    وبسایت Flat Icon
همانطور که از نامش پیداست، این سایت مرجعی برای انواع آیکون های مسطح (تخت) می باشد که در آن می توانید به جستجو برای آیکون و یا حتی پکیج آیکون مورد نظر خود نمایید. اکثر آیکون های این سایت را می توان در فرمت ها، رنگ ها و سایزهای مختلف دریافت نمود.

2-    وبسایت Freepik
این سایت از بزرگترین مراجع دریافت فایل های آماده فتوشاپ، ایلوستریتور و عکس های استوک می باشد. Freepik نیز یک موتور جستجوی قدرتمند درون خود دارد و شما با وارد کردن نوع فایل مورد نظر خود، می توانید در بین میلیون ها طرح عمدتا رایگان پرواز کنید!

3-    وبسایت Flat UI Colors
بسیار ساده، سبک و در عین حال کاربردی برای انتخاب رنگ های مورد استفاده در طرح شما. در این سایت شما پس از انتخاب پالت رنگی مورد نظر، با کلیک روی هر رنگ می توانید کد RGB و یا HEX آن را در کلیپبورد خود ذخیره کرده و به راحتی و با سرعت در طرح خود استفاده کنید.